Bendruomenės

Naujasodžio kaimo bendruomenė

Naujasodžio kaimo bendruomenė įregistruota 2002 m., kurios tikslas vienyti kaimo gyventojus ir iš jo kilusius žmones, rūpintis jų gerove, ugdyti gyventojų bendruomeniškumą. Įregistravus bendruomenę, atsirado galimybė pasinaudoti rajono, Žemės ūkio ministerijos, Europos Sąjungos bei kitais fondais bendruomenėms teikiamoms paramoms. Dalyvavimas įvairiuose projektuose suteikia galimybę bendruomenės iškeltiems tikslams įgyvendinti. Projektų dėka buvo sutvarkyta parko estrada, Virintos upės pakrantėje įrengtas paplūdimys, įrengtos visuomeninės paskirties patalpos, šarvojimo salė, atrestauruotas Alantos dvaro rūmų ansamblio pastatas, skirtas bendruomeninei veiklai ir t.t. Bendruomenė įgyvendino 14 projektų, kurie leido pagražinti aplinką, suteikė progą susipažinti, pabendrauti, pasidalinti patirtimi kaimo plėtros srityje su kitomis bendruomenėmis ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Alantos dvaro rūmų ansamblis, kuriame įsikūrusi Naujasodžio biblioteka, muziejus, parodų salės, šalia rūmų naujai sutvarkytas parkas ir tvenkiniai, ant kalnelio įsikūrusi VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokykla, kviečianti jaunimą įsigyti profesinių žinių, vaikišku juoku skambantis vaikų darželis, UAB „Alantos agroservisas“ mėsos cechas garsėjantis mėsos gaminiais, atitinkančiais senąsias tradicijas ir pritaikytais šiuolaikiniam skoniui – tai kuo didžiuojasi Naujasodžio kaimo bendruomenė, turinti apie 590 gyventojų.

Alantos bendruomenė

2003 m. įsikūrusi Alantos bendruomenė rūpinasi gyventojų moraliniais, doroviniais, socialiniais, sportiniais bei kultūriniais poreikiais, kuria visavertį ir patrauklų gyvenimą kaime.

Bendruomenė vienija 60 narių, tačiau į organizuojamas veiklas įtraukiami visi gyventojai. Aktyvi bendruomenė kasmet teikia projektus įvairių fondų lėšomis finansuojamiems konkursams, gauna paramos ir finansavimą kurti patrauklesnę viešąją aplinką, teikti žmonėms paslaugas, įtraukti juos į aktyvią kūrybinę, meninę, sportinę veiklas bei suteikia galimybes bendradarbiauti, ir ne tik su kaimynais – alantiškiai bendradarbiauja su žemaičiais bei suvalkiečiais.

Bendruomenių metai alantiškiams buvo labai svarbūs: Alanta buvo paskelbta Mažąja Lietuvos kultūros sostine, paminėtas miestelio 580 metų jubiliejus. Ši proga ir data paskatino dar labiau susitelkti kokybiškiems renginiams ir darbams. Patvirtintas Alantos herbas, pastatytas paminklinis akmuo bei surengta graži šventė, sukvietusi daugiau nei 400 dalyvių.  Šventėje dainavo du alantiškių ansambliai, o Alantos tautinių šokių kolektyvai, įtraukiantys nuo mažiausiųjų iki senjorų, sėkmingai dalyvauja Lietuvos šokių konkursuose ir renginiuose.