VILMOS GAMINIAI

2022 10 spalio

Aluntos interneto puslapyje jau senokai kirbėjo noras dalintis vietos gyventojų puoselėjimais verslais, užsiėmimais ar pomėgiais. Šį kartą – jaunos moters istorija ir veikla. Taigi pristatyti tikriausiai nereikia – Vilma Remeikaitė ir jos gaminiai.

„Mano muilo atsiradimo istorija labai paprasta. Prieš 4 metus galvojau,ką galiu padovanoti artimiesiems Šv. Kalėdų proga?
Turėjau  išsikėlusi kriterijus pagal kuriuos ir ieškojau būtent Tos dovanos: rankų darbo, natūralaus ir praktiško.
Susiradau mokytoją, kuri muilo gaminimu užsiima jau 10 metų ir paprašiau per individualią pamoką išmokyti, kiek įmanoma išmokti. Užteko vienos pamokos, o vėliau savarankiškai eksperimentavau ir ieškojau recepto savo muilo konsistencijos. Susipirkau visko minimaliai, nes tikrai galvojau manęs tai neužkabins. O, bet, tačiau, užkabino ir tapo mano maloniu hobiu.
Mano gaminami muilai yra šalto gaminimo, „susipina” šarmas su aliejais, po gaminimo bręsta mėnesį laiko, o tada jau galima naudoti.
Muilas susideda iš įvairiausių aliejų, tokių kaip alyvuogių, kokosų ,ricinos, abrikosų kauliukų, saulėgrąžų, kakavos sviesto, sviestmedžio sviesto. Papildomai dedu į muilą šilko ir ožkos pieno, kad muilo konsistencija būtų malonesnė ir nesausintų, o drėkintų odą.
Į muilus pilu ir eterinių aliejų, nes visi nori, kad kvepėtu „skaniai”.  Iš eterinių aliejų naudoju šiuos: levandų, citrinų, apelsinų, eukalipto, pušų, ylang ylang, japoninio laurenio, bergamočių, rozmarino, baltojo kamparo, citrinžolių, gurdzamo, kaledų kompozicijos kvapo.
Viską sudėjus ir „surišus” įdedu spalvų, tada prasideda tikroji spalvų kūryba ir spėlionės, koks raštas bus, ar spalvos nepasikeis nuo šarmo sureagavimo.
Dabar muiliukais džiuginu ne tik savo rato žmones, bet malonu, kai jų įsigyja ir nepražystami žmonės sau ar dovanoja savo artimiesiems. Širdis džiaugiasi, kad šv. Kalėdų laikotarpiu jie tiesiog išgraibstomi ir ne vienai man atrodo, kad tai praktiška dovana.
Prieš pusę metų prie muiliukų gamybos pradėjau žvakių gamybą, nes žvakė, tai namų jaukumo ir šviesos simbolis. Norėjosi kažką naujo išbandyti, bet nenutolti nuo to, kas skirta namams ir yra natūralu.
Pasiraičiusi rankoves, prisirinkusi informacijos pradėjau eksperimentuoti.
Šiuo metu gaminu žvakes iš sojos vaško, kuriame nėra parafino. Žvakės yra su medinėmis dagtimis, kurios skleidžia malonų garsą, traškėjimą, kaip degtų laužas.
Žvakės yra be papildomų dažiklių ar kvapų, nes sojos vaško žvakės iš savęs turi specifinį ir malonų kvapą, kuris neerzina.
Manau šie du rankų darbo gaminiai vienas prie kito dera ir kartu namuose sukuria malonią, jaukią aplinką. 

Pasižvalgykite

https://www.facebook.com/rebyresoap